ÜRETİM HATTI

NEST Üretim Tesisleri; güneyindeki İstanbul-Ankara TEM Otoyolu (E-80), kuzeyindeki İstanbul-Ankara Karayolu (D-100) ve batısındaki Eskişehir-Sakarya Otoyolu (D-650) gibi Türkiye’nin en önemli ana arterlerlerine sınır teşkil eden konumu ile Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde yer almaktadır. Bulunduğu konum sayesinde, hem Türkiye içindeki hem de yurtdışındaki projelerde; hammadde tedariki ve üretimi tamamlanmış ürünlerin sevkiyatı için temel teşkil eden karayolu taşımacılığı faaliyeti rahatlıkla yürütülmektedir. Ayrıca, yurtdışı projeler için yapılan imalatların sevkiyatında kritik öneme sahip denizyolu taşımacılğı için açık yük, konteyner, Ro-Ro taşımcılıkları için uygun olan başta Derince Limanı olmak üzere Efesan, Yılport, Evyap gibi önemli uluslararası limanlara 52-84 Km; Arifiye Tren İstasyonu’na 8 Km, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 112 Km uzaklıkta yer almaktadır.

 

Sahip olduğu makine ve ekipman donanımı ile sektörün en modern tesislerinden biri olan NEST Fabrikası, yüksek üretim kapasitesi ile müşterilerin talep, beklenti ve ihtiyaçlarını en kısa sürede karşılayabilmektedir. Tamamı 2017 model tam otomatik makineler ile yapısal çelik işleri ile ilgili her türlü işlem yüksek kalitede,  en doğru ve hızlı bir şekilde yerine getirilmektedir. EN1090-2’ye göre EXC3 sıınıfında üretim gerçekleştirebilen NEST, sahip olduğu TS, EN, AWS ve GOST normlarındaki sertfikaları ile sadece Türkiye için değil dünyanın birçok bölgesi için üretim yapabilmektedir.

 

Kesme, delme ve robot hatları ile her türlü I profil, H profil, L profil, boru ve kutu profiller ile plakalar üzerinde her türlü kesim ve delim işlemi yapılırken, tüm makinelerdeki entegre kazıma hatları sayesinde çatım yapılacak malzemelerin konumları ana malzemeler üzerine otomatik işlenerek ölçü hatalarının önüne geçilmektedir. Özellikle delim işlerinin yoğunluğunun fazla olduğu projeler göz önünde bulundurularak, makinelere mevcut matkap ile delim özelliklerine ilave olarak punch özellikleri de eklenmiştir. Makineler; kaynak ağzı açabilme; konik, dişli veya slot delim yapabilme, vs. özelliklerin tamamına sahiptir. Projelerde, standart hadde profil malzemelerin yerine yapım profillerin bulunması durumunda, toz altı kaynak makineleri ile söz konusu imalat gerçekleştirilmektedir. Yine tüm makinelerde entegre olarak bulunan otomatik soğuk markalama özelliği ile, tüm malzemeler projesine özel olarak markalanmaktadır.

 

Kaynak holünde bulunan çeviriciler sayesinde malzemeler kaynakçıların önünde dönmekte, dolayısı ile kaynakçılar pozisyonlarını değiştirmeden sertifiklandırıldıkları kaynak tipine göre kaynaklarını yapmaktadır. Tüm kaynakçılar, TS, EN, AWS ve GOST normlarında seritifkalandırılmış olup, tüm kaynaklar, kaynak mühendisi gözetimi altında; proje özelinde hazırlanmış olan kaynak prosedürü şartnamesi (WPS) ve kaynak yöntem onaylarına (PQR) uygun bir şekilde kaynak yapmaktadır. Sertfikalı kalite kontrol operatörlerinden oluşan kalite kontrol ekibi; görsel muayene, manyetik parçacık testi, ultrason testi, boya kontrolleri gibi tahribatsız test yöntemleri ile üretimin her aşamasını denetlemektedir.

MAKİNE VE EKİPMANLAR

MAKİNE VE EKİPMANLAR

SIRAMARKAMODELMODEL YILIANA OPERASYONLAR
1FICEPVANGUARD DDVB 11032017Profil Kesme ve Delme Hattı
testere ile kesme, delici ile delme, diş açma, konik ve slot delik açma,
soğuk marka ile markalama, contour marking – kazıma hattı
2FICEPTIPO B2542017Plaka İşleme Merkezi
oksijen ile kesme, plazma ile kesme, delici ile delme,
punch ile delme, diş açma, konik ve slot delik açma,
soğuk marka ile markalama, contour marking – kazıma hattı
3FICEPFLEX 1201FRC2017Profil İşleme Merkezi - Coping Robot
4 yönlü oksijen ve plazma kesimler ile profil üzerinde
her türlü kesim ve kaynak ağzı işleme
4FICEPA1642017Köşebent ve Şerit Levha Hattı
bıçak ile kesme, punch ile delme, şerit levha işleme,
soğuk marka ile markalama
5AJANCNC Automated Gas Control 260A
Plasma Oxy Fuel Cutting Line
2017Plaka ve Boru Kesim Hattı
oksijen ve plazma ile plaka kesme, kaynak ağzı açma, boru profil kesme
6KARMETALKMT 400 KDG2016Profil Kesme
(testere)
7CESURBENDPN90 & PN12602017Boru Kurt-Ağzı Kesim Yapma
8GEDİK30 Adet - GKM600-2W (600A)
Kaynak Makinesi
2016Kaynak Makinesi
(30 adet)
9ROWES10 Takım - ROTATOR 1000 (5T-1mt)2016Kaynaklı İmalat için Malzeme Çevirici
(10 takım)
10HASELC5000ET (Electrical)2016Combi-Lif
11HASELC5000XL (Diesel)2016Combi-Lif
12CMAK4 Adet – 10t Tavan Vinci2016Tavan Vinci
13FORDTRUCK 1848T2016Tır
14FORDTRANSİT FMA62016Pick-Up